Vaši tútori pre zmenu podnebia

Elektrické autá vraj vytvoria viac CO2 ako dízlové

Na internete je možné nájsť viacero článkov, ktoré citujú jednu nemeckú štúdiu. Tvrdí, že elektromobil vytvorí počas svojej existencie viac emisií skleníkových plynov ako dieslový automobil. Jeden taký článok mi poskytla jedna študentka na besede o klimatickej kríze: autoviny.sk: Je čistejší diesel alebo elektromobil? Výsledky štúdie šokujú!

Tu som napísal informácie kritické k uvedenej štúdii: Elektrické autá vytvoria viac CO2 ako dízlové?

Nie je jednoduché si urobiť pravdivý obraz o texte, ako je uvedený článok v autoviny.sk. Vďaka Internetu predsa len je možné nájsť informácie aj z opačnej strany a potom si urobiť vlastný obraz. Vyžaduje si to však čas a námahu. Má preto zmysel o týchto veciach hovoriť, napríklad aj ne besedách, ktoré na tejto stránke ponúkame.

Tu je kompletný text štúdie Ifo. Môžete si ho prečítať, nie je to vedecký text ale úvaha, ktorej dokáže porozumieť každý:

https://www.ifo.de/DocDL/sd-2019-08-sinn-karl-buchal-motoren-2019-04-25.pdf

Odporúčam prečítať si časť 3.2, kde sa akože počítajú emisie skleníkových plynov pre celý životný cyklus elektromobilu. Podľa tohto si môžeme urobiť predstavu o odbornej úrovni celého textu. Okrem toho stojí za prečítanie záverečné zhodnotenie v časti 7.

Zanechať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *