O klimatickej kríze

Hľadajte s nami,
ako zastaviť klimatickú
krízu

Váš tútor pre zmenu podnebia

Vyberte si z našej ponuky

Hra klimatický samit

Pomocou rolovej hry, v ktorej budete hrať rolu jedného z vyjednávačov, zažite vyjednávania na pôde OSN o opatreniach na zabránenie otepľovania. Hra, ktorá vás vtiahne do problematiky zmeny podnebia.

Seminár so simulátorom

Navrhnite efektívne opatrenia na zníženie globálneho otepľovania. Pomocou simulátora EN-ROADS overte dopad vašich opatrení. Čo musíme urobiť, aby sme udržali oteplenie na 2°C resp. 1,5°C?

Diskusie a prednášky

Aká je bezpečná hranica oteplenia? Koľko skleníkových plynov môžeme vypustiť do ovzdušia? Zapojte sa a získajte zaujímavé odpovede na prednáške alebo ich hľadajte v spoločnej diskusii.

Webinar so simulátorom

36 image person

Asistované zadania

Pozrite si videá

Konzultácie

89 interrogation

Aktuálne semináre

Žiadna udalosť nebola nájdená!

POZRITE SI VIDEO

Pozrite si krátke videá. Dozviete sa zaujímavé veci o zmene podnebia. Zároveň sa oboznámite so simulátorom EN-ROADS. Nechajte sa inšpirovať a vyskúšajte sami simulátor EN-ROADS.

Pozrite si videá na YT kanály:

Pozrite si krátke videá. Dozviete sa zaujímavé veci o zmene podnebia. Zároveň sa oboznámite so simulátorom EN-ROADS. Nechajte sa inšpirovať a vyskúšajte sami simulátor EN-ROADS.

Pozrite si videá na YT kanály:

Máte otázky?

Chcete sa informovať o našej ponuke? Neváhajte nás kontaktovať. Radi vám pomôžeme.

Chcete sa prihlásiť?

Pozvite nás do vašej školy, firmy alebo do vašej inštitúcie. Naša ponuka je zadarmo.

Referencie

“This MIT/Climate Interactive simulator is a terrific, fantastic tool – absolutely wonderful. What I like: it is honest, shows the interesting interplay between policies, and is a bugle call about how aggressive we need to be.”

Jay Inslee, Washington State Governor and Former Presidential Candidate

En-ROADS is useful as a way to influence government, business, and public opinion to think, “Yes, it is possible to keep greenhouse gas concentrations below 450 ppm and temperature increase below two degrees.”

Alfredo Sirkis, Brazilian Congressman

En-ROADS teaches us that while it is still possible to avoid dangerous climate change, there are indeed no silver bullets to reach this goal, and we have our work cut out for us.”

Eileen Claussen, President, Center for Climate and Energy Solutions (C2ES)

KTO SME?

JURAJ MESÍK

Prednášky, konzultácie

Som vyštudovaný lekár. Teraz som analytik, publicista a aktivista. Pracoval som vo Svetovej banke v USA, Afrike, Ázii a inde. Na rôznych pozíciach som pracoval pre vládu v oblasti životného prostredia a podpory rozvoja rôznych komunít. Prednášal som tiež na univerzitách. Klimatická kríza a bohužiaľ aj prispôsobenie sa zmenenému svetu je mojou srdcovou témou.

MARIÁN ŠUMŠALA

Diskusie, hry a semináre

Som občiansky aktivista a venujem sa aj zmene podnebia. Pred 10 rokmi som vydal knihu Šesť stupňov od Marka Lynasa. Krátko som spolupracoval s Priateľmi Zeme v ich stánkoch. Mám 600 hodinový kurz pre nedirektívnu prácu s ľuďmi. Pracujem ako konštruktér automatických strojov.

TIBOR PAULEN

Zástupca Climate Interactive

Posledných niekoľko rokov sa intenzívne venujem zmene podnebia. Napísal som na túto tému sériu blogov. Od roku 2020 som ambasádorom organizácie Climate Interactive, ktorá vyvinula klimatický simulátor En-ROADS, umožňujúci modelovať, ako naše opatrenia a náš spôsob života spomaľujú, alebo aj zrýchľujú globálne otepľovanie.

PREČO TO ROBÍME?

Vieme, že problém zmeny podnebia rastie tak rýchlo, že už nie je možné nečinne čakať. Myslíme si, že je v silách každého z nás s tým niečo urobiť. V prvom rade však musíme o probléme vedieť. Už to bude mať vplyv – na nás, na naše okolie, dokonca aj na politikov, ale v prvom rade na lepšiu budúcnosť našich detí.